Види перукарських ножиць та їх класифікація

Серед інструментів перукаря варто виділити ножиці. Без них не вдасться зробити жодну стрижку. Вони доступні в асортименті багатьох брендів і в такому виборі можна розгубитися. Тому потрібно з'ясувати, які є види перукарських ножиць та їх призначення.
Класи перукарських ножиць
У продажу відомі бренди пропонують інструменти для роботи різного рівня – він залежить від матеріалу (його твердості та гостроти лез), що використовується, гвинтової групи, а також комплектації інструменту. Наприклад, якщо моделі присвоєно клас 1 або 2, вона не підійде для роботи учням та новачкам, які поки що освоюють основи спеціальності. Ножиці класу 3 можна купувати досвідченим користувачам.Що стосується класу 4 та 5, це варіант для професіоналів. Інструменти розроблені для використання у салонах. Щоб правильно ними користуватися, потрібний досвід.
Відомі виробники часто вказують клас моделі. Це значно спрощує вибір.
Класифікація ножиць для перукарів з урахуванням конструкції
Умовно всі ножиці для стрижки волосся ділять на 2 категорії. Це прямі та філірувальні. Серед їх ключових особливостей слід виділити такі:
- Прямі. Оснащені полотнами однакової конструкції. Вони характеризуються прямим виконанням. Однак при покупці варто звернути увагу на заточування полотен. Для прямого зрізу та тушовки використовують модель із заточуванням кромки до 50 градусів. Такі ножиці придатні для більшості стрижок. Якщо ж цікавить модель для слайсингу та пойнтінгу, доведеться купити варіант із заточуванням – конвекс. Її кут досягає всього 30-40 градусів. Звичайними моделями ковзний зріз не вдасться виконати. Також прямі ножиці ділять на класичні, зміщені та ергономічні. Перші оснащують звичайними кільцями для пальців і вони мають симетричну форму. Другі мають зміщену форму кілець. Треті характеризуються покращеною ергономікою. Форма ручок впливає на комфорт майстра при стрижці та ступінь його втоми. На якість зрізу ці параметри не впливають. Тому при покупці варто орієнтуватися на особистий комфорт.
- Філювальні. Оптимальний варіант створення обсягу пасм. Їх використовують для ефекту м'якості контурів стрижки. Виділяють одно- та двосторонні моделі. У першому варіанті лише одне полотно оснащене зубцями. Що стосується двосторонніх інструментів, тут обидва полотна запропоновані із зубцями. При покупці варто приділити увагу частоті зубців. Якщо елементи густо посаджені, пасма одержують об'єм.
Розглядаючи, які бувають види ножиць для перукарів, потрібно врахувати домінуючу руку. Доступні моделі для правшей та шульг.
Вибір перукарських ножиць з урахуванням довжини
Багатьох покупців перукарських ножиць цікавить, що означають числа, зазначені у характеристиках у дюймах. Насправді такі показники відображають розмір (довжину) моделі.
Перукарям доступні інструменти:
- 4,5";
- 5,0";
- 5,25";
- 5,5";
- 5,75";
- 6,0";
- 6,25";
- 6,5";
- 7,00".
Перші два варіанти підійдуть для акуратного опрацювання кінчиків. Більш довгі інструменти, наприклад, 5,25"-6,25", вибирають для чоловічих стрижок.
При покупці важливо врахувати матеріал виготовлення. Найкращим варіантом стала вуглецева сталь. Або сталь, у складі якої є Кобальт. Її твердість оцінюють за шкалою Роквелла. Оптимальні показники варіюються від 58 до 61 одиниць HRC. Багато виробників ножиць пропонують надміцні сплави для отримання полотен. Серед них варто виділити:
- 440C. Сплав сталі, виготовлений компанією Hitachi. На 18% збагачений хромом. Також сплав доповнили вуглецем та кобальтом. Леза довго залишаються гострими. Покращеною версією сплаву стала ATS 314. Твердість досягає 61 одиниць HRC.
- VG-10 Розробка бренду Takefu Special Steel. Сплав збагачений кобальтом. Це допомагає покращити захист від корозії.
- 420, 420J2. Сплав виробництва бюджетних моделей. Метал збагачений молібденом та ванадієм.
- 440A. Зносостійкий метал, захищений від корозії. Леза досить довго залишаються гострими. Довго не потребують заточування. Сталь цієї марки використовують японські бренди.
При покупці перукарських ножиць також варто врахувати особливості гвинтів. Умовно виділяють:
- прості (гвинт вкручується в полотно);
- гвинтові пари (гвинт, кільце ущільнення, шайба із зубочиком, зубчата гайка);
- гвинтові пари на підшипниках (гвинт, кільце ущільнення, підшипник, шайба із зубочиком, зубчата гайка)
Чим різняться різні види механізмів? Простий гвинт зустрічається у недорогих моделях. Гвинтова пара робить інструменти зручними для регулювання у процесі роботи. Спеціальна шайба не дозволяє розкручуватися елементу. Підшипникові пари можна зустріти в дорогих моделях. Їх не потрібно регулювати в процесі використання, вони забезпечують м'який хід, тому популярні серед досвідчених майстрів перукарського мистецтва.
Незалежно від того, де і як використовуються ножиці, при покупці звертають увагу на бренд. У каталозі інтернет-магазину Shine Style представлені інструменти надійних брендів. В асортименті доступні ножиці для перукарів PROline, Kiepe, Sway, Jaguar, Katachi. У нас можна купити лише оригінальний інструмент.